Instagram’dan tarihi rekor; Bir günde satılan mavi tik sayısı belli oldu!

Meta, geçtiğimiz ayın başlarında “Meta Verified” adında yeni bir hizmet başlattığını duyurdu; şu an için sadece Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de kullanılan bu hizmet kapsamında kullanıcılar aylık bir ücret ödeyerek kullanıcı adlarının yanında bir tür doğrulama işlevi gören mavi bir onay işareti alabiliyor. Kullanıcılar Facebook ve Instagram doğrulamalarını web üzerinden 11.99 dolar ve IOS kullanıcıları için 14.99 dolar karşılığında bu hizmete ulaşabiliyor.

Mavi tik işareti uzun süre politikacılar, ünlüler, gazeteciler ve büyük markalar için ayrılmıştı. Meta’dan yapılan açıklamaya göre, artık sıradan insanlar da hesaplarını doğrulamak için devlet kimliği sağladıktan sonra 14.99 dolar karşılığında mavi onay işareti alabilecek.

BİR GÜNDE REKOR SATIŞ!

Doğrulanmış aboneler ayrıca artırılmış güvenlik kontrolleri ve hesap sorunları hakkında gerçek bir kişiyle konuşma olanağı gibi başka avantajlar da elde edebiliyor. ITP Live’ın haberine göre Bu avantajlar kapsamında Instagram’ın bir günde toplam 44 milyon mavi tik sattığını belirtildi. Bu da genel olarak 660 milyon dolar gelir elde edildiği anlamına geliyor.

Şirket, doğrulama hizmetinin 18 yaş ve üzeri kullanıcılar için geçerli olduğunu ve işletmeler için geçerli olmayacağını söyledi. Meta ayrıca, önceki gereksinimlere göre zaten doğrulanmış olan hesaplarda herhangi bir değişiklik yapılmayacağını duyurdu.

Meta’nın bir günde 44 milyon mavi tik satışıyla elde ettiği büyük başarının ardından, şirketin önümüzdeki aylarda daha fazla ücretli özellik sunacağı söyleniyor.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir