Bahçeli: Fon oyunlarındaki ünlü simalar öfkeye neden oluyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Huzurlu ve güvenli liman arayanlara tek çare, MHP ve Cumhur İttifakı’dır. Mahalli idarelere düşen zilleti kaldırmak için hazırlık yapıyoruz. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenleri mahalli idarelerden silip atmak hedefiyle yanıp tutuşuyoruz. Karşımızdaki siyasi bariyeri, teslimiyetçi siyaset engelini aşmak durumundayız. Bir karar vericinin değil, rehin altındaki bir protestocunun ruh haliyle siyaset yapanlara günlerini göstermenin, tarihin ve milletin gündeminden çıkarmanın arayışındayız. Bu maksatla devamlı çalışıyoruz. 14 Ekim 2023 tarihinde Bursa merkezli başlattığımız bölge idareler toplantılarımızın sonuncusunu Ankara’da yaptık. 81 ilimizin tamamında milletimizin her güzel insanı ile görüştük.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL’İ HEDEF ALDI

* Bizim anlayışımıza göre herkes eşittir, Türkiye’dir. CHP Genel Başkanı’nın Türkiye’de herkes eşittir fakat Kürt kökenliler daha az eşittir açıklaması, terör üslubunun tıpkısının aynısıyla yansımasıdır. Kürt kökenli kardeşlerimizin daha az eşit olduğunu söylemek hakikate alenen kastetmektir. Bu milletin bölünmez bütünlüğüne saldırıdır, suçtur. Kürt kökenli kardeşlerim eşit hak ve hukuka sahip vatandaşlarımızdır. Hangi Kürt kardeşim, herhangi bir imkandan mahrum kalmıştır? Türkiye’de fırsat eşitliğini yok saymak mümkün müdür? Bir insanın etnik kökeni sebebiyle ikinci sınıf muamele görmesi tarihimizin hiçbir döneminde görülmeyen bir alçalma halidir.

* Kürt kökenli kardeşlerim, kaymakam, vali, milletvekili, bakan ve hatta cumhurbaşkanı olmadılar mı? Bunlar öyle karışıklar ki, akıl, vicdan ve siyaset anlayışı çerçevesinde bin parçaya bölünmüş durumdalar. Porto Riko çukuru kadar derin art niyet içindeler. HEDEP demek CHP demektir. Cumhur İttifakı İstanbul’da zilleti sallayıp devirecektir. Cumhur İttifakı Ankara’da zilleti savurup indirecektir. Cumhur İttifakı yerel yönetimlerdeki makus hale Allah’ın izniyle son verecektir.

YEREL SEÇİM MESAJI

* Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacaktır. Bugünden itibaren 31 Mart 2024’e kadar 125 günlük bir süre vardır. Bu sürede çalışmalarımızı günbegün hızlandırıp yoğunlaştıracağız. Gönül gözün dehlizidir. Gönüle ne gelirse oradan göze gelir ve şekillenir. Bizim gönlümüzde 1000 yıllık kardeşliğin kutlu hatıraları vardır.

* Biz mevsimlere göre çekilen veya yağışa göre sel olup taşan hiç olmadık. Bizim doğru yerde, doğru zamanda doğru insanlarla buluşmaktan muradımız hep buydu. Yanlış zamanda uygulayacağımız doğru siyasetin bize yarar sağlamayacağının farkındayız. Ya hep ya hiç diyerek yol almadık. Bizim siyaseten ilerleyişimizin yol haritasında sabır vardır.

* Karanlık oyunlara karşı tedbirli olmazsak bozgun kaçınılmazdır. Dağılmaya karşı güç birliğinin peşinden koşmalıyız. Zalimlere karşı mazlumların safında buluşmalıyız. Her insan özeldir, şeref ve hak sahibidir. İnsan testi misali ne varsa devamlı kendi içine sızar. Er ya da geç iyi veya kötü günyüzüne çıkar. Milli ve manevi ahlakımız yozlaştırılmaktadır. Siyaset insanın nasıl yaşayacağı, ailesini nasıl geçindireceği, nasıl yönetileceği, hangi hakları talep edeceği, bunları kendisine kimin ve nasıl ulaştıracağı gibi çağdaş talepler üzerinedir.

GÜNDEMİNDE FATİH TERİM FONU VE DİLAN POLAT VAR

* Siyaset, insanın nasıl yaşayacağı, ailesini nasıl geçindireceği, nasıl yönetileceği gibi çağdaş talepler ve arayışlar üzerine şekillenmektedir. Bir siyasi parti olarak bizden beklenenlerden en önemlisi her soruna isabetli cevaplar üretmektir. Milletin sesine kulak vermeyip makam ihtirasının tutsağı olanlar siyasi partiden çok organize menfaat şebekesine dönüş yapabilmektedir. Namerde el avuç açanların, birbirinin kuyusunu kazanların, adı ne olursa olsun akıbetleri bellidir.

* Bir siyasetçinin özü sözüne kefil olmalıdır. Türk ve Türkiye Yüzyılı cebini ve cüzdanını haksız şekilde doldurmak için el ovuşturanların değil, faziletin ve muhabbetin ehli olan millet sevdalıları eliyle inşa edilecektir. Faiz geliri elde etmek için tertip edilmiş fon ve finans oyunları, milyon dolarlarını bu fonlarına bağlayan tanınmış simalar, bunlara çanak tutan sahtekar bankacılar, saçlarına dolardan bukleler yapan soytarılar, milletimizde haklı öfkeye neden olmaktadır. TikTok rezaleti ise salgın gibi yayılmaktadır. Toplumsal arınma, siyasi aklanma, ertelenemez yükümlülüğümüzdür.

ÖZEL’İN “EKREM BEY İSTANBUL’A MÜHÜRLÜ” SÖZÜNE YANIT

* Ne CHP ne İP ne HEDEP karşımızda tutunamayacaklardır. Her şeyden önce Türkiye anlayışı ile huzur olacağız, müjde olacağız, teselli olacağız, kudret olacağız, çözüm olacağız, şifa olacağız. CHP Genel Başkanı demiş ki; “Ekrem Bey İstanbul’a mühürlü.” Biz o paslı mührü kazıyıp söküp atmayı da inşallah başaracağız.

* Etki ajanlarına sonuna kadar direnip Türkiyemizi savunacağız. Hedefimiz dağlarında teröristlerin, meydanlarında bölücülerin, ovalarında şehir maskeli terör maşalarının cirit atmadığı, yoksulluk, açlık, işsizlik ve sefaletin Türk milleti için bir kader olmadığı, emeğinin karşılığını alamayan işçi, memur ve esnafın kalmadığı, kadına şiddetin, hırsızlığın sokaklarına hakim olmadığı, vurguncuların ve soyguncuların milli kaynaklarını ve servetlerini talan etmediği, etnik köken, dil ve din farklarına bakılmaksızın Türk milletinin bütün evlatlarının bir arada kardeşçe yaşayacağı bir Türkiye’dir ve Türk devridir. MHP ve Cumhur İttifakı bu şerefli misyona taliptir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x