“Mükemmel Fırtına!” Finans Uzmanı Bitcoin Tahminlerini Açıkladı

Bitcoin, 2022’de gördüğü keskin düşüşün ardından, yılbaşından bugüne kayda değer bir yükseliş sergiledi. Bu arada, son birkaç aydır 20.000 ila 30.000 dolar arasında bir aralıkta işlem görüyor. Böylece, lider kripto para yeniden ayağa kalkmaya çalışıyor. Bu ortamda bir finans uzmanı, şartların lider kripto para lehine olduğunu söylüyor.

Gelişmeler Bitcoin için mükemmel bir fırtına yarattı!”

CoinRoutes CEO’su finans uzmanı Dave Weisberger’in verdiği röportajda bir dizi kurumsal gelişmeye dikkat çekiyor. Ayrıca, makroekonominin BTC’nin bu konsolidasyon aralığından çıkması için “mükemmel bir fırtına” yarattığını söylüyor. Weisberger, “Bitcoin için gerçek anlamda mükemmel fırtına koşulları görüyoruz. Güvenilir kurumlara karşı bir koruma sağlıyor,” diyor.

Finans uzmanı, Bitcoin için oluşan bu mükemmel fırtına için, bankalar ve hükümetler gibi güvenilir kurumlara karşı süregelen güvensizlik ve yükselen faiz oranları ve enflasyonla karakterize edilen mevcut makro ortam da dahil olmak üzere bir dizi faktörden bahsediyor. Ayrıca Bitcoin’in artan kurumsal benimsenmesini de önemli bir neden olarak gösteriyor. CoinRoutes CEO’su bu faktörlerin bir araya gelerek uzun vadede BTC fiyatını yükselteceğini ileri sürüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in hala değişken bir varlık olduğunu belirtiyor. Ayrıca, fiyatının kısa vadede önemli ölçüde dalgalanabileceğinin altını çiziyor. Röportajın bir anında Weisberger, muhtemelen halving olayının önümüzdeki yıl fiyatlar üzerinde bir etkisi olacağını kaydediyor.

Bitcoin riskli mi yoksa riskten uzak bir varlık mı?

Dave Weisberger ayrıca Bitcoin (BTC) riskli ya da risksiz bir varlık olup olmadığını da tartışıyor. BTC’nin tarihsel olarak riskli bir varlık olduğunu söylüyor. Yani hisse senetleri gibi diğer riskli varlıklarla birlikte hareket etme eğiliminde olduğunu belirtiyor. Ancak, lider kripto para biriminin yıllar içinde daha çok riskten uzak bir varlık haline geldiğine, yani ekonomik çalkantı dönemlerinde güvenli bir liman olarak görüldüğüne inanıyor. Bu konuda Weisberger, “Uzun vadede bu, muazzam asimetrik yukarı yönlü bir riskten kaçış oyunu,” diyor.

Bu sözleriyle Weisberger, uzun vadede BTC’de yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin (BTC)’nin paranın geleceği olduğuna ve eninde sonunda küresel bir para birimi olarak kullanılacağına inanıyor. Finans uzmanı ayrıca Bitcoin’in bir noktada değer olarak altını geçeceğini iddia ediyor.

Finans uzmanı: Sürü psikolojisiyle hareket etmeyin!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasında da kalabalık psikolosijisiyle hareket oldukça yaygın. İlginç bir şekilde Dave, yatırımcıları sadece piyasanın çoğunluğunun ne yaptığını takip ederek “kalabalık işlemlerden” uzak durmaya çağırıyor. Bu bağlamda finans uzmanı Bitcoin de dahil olmak üzere şunları söylüyor:

Kalabalık işlemlerden hoşlanmıyorum. Kalabalık işlemler beni her zaman endişelendirir ve insanlara her zaman, herkesin ‘x’ yaptığını duyduğunuz için sürünün tamamını takip ediyorsanız, muhtemelen ‘x’in yapılacak doğru şey olmadığını tavsiye ederim.

Bununla birlikte Weisberger, yükseliş eğilimine rağmen, Bitcoin’in hala nispeten yeni bir varlık sınıfı olduğunu söylüyor. Ayrıca, yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmalarının ve yatırım yapmadan önce paralarını neye yatırdıklarını anlamalarının önemli olduğunu da belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x