Tahin, Pekmezi Beraber Tüketenler Sağlığını Tehlikeye Atıyor! İşte Bilmedikleriniz!

Tahin ve pekmez ikilisi Türk mutfağının en çok sevilen lezzetlerinden bir tanesi olurken, tahin ve pekmez ikilisini sevmeyen pek azdır. Yıllardır sağlıklı olduğunu bildiğimiz tahin ve pekmez ikilisinin esasında son derece sağlıksız olduğu ortaya çıktı.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olduğu sanılan tahin pekmez ikilisinin sağlığa olan etkilerini öğrendiğinizde sofranıza bir daha asla koymayacaksınız. İşte tahin ve pekmez ikilisinin insan sağlığına olan etkileri…

Sakın yan yana tüketmeyin

Tahin ve pekmez ayrı ayrı son derece faydalı olsalar da bir araya geldiklerin insan sağlığını tehlike altına atabiliyor. Tahin yağ açısından oldukça yüksek bir gıda olurken, pekmezin şeker seviyesi bir hayli yüksektir.

Bu iki besinin bir arada tüketilmesi kısa sürede kilo alımına neden olurken aynı zamanda sık sık tüketildiğinde vücutta şişkinliğin oluşmasına da neden olabilmektedir.

Aynı zamanda tahin ve pekmez ikilisi böbrek hastaları için de doğru bir alternatif değildir. Tahin, kalp ve beyin sağlığını korurken pekmez ise kansızlığın tedavi edilmesine yardımcı olur. Ancak tahin ve pekmezin faydalarından yararlanabilmek için her ikisini de ayrı ayrı tüketmek son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x